Year Recipient Course
2020    
2019    
2018    
2017    
2016 Yasue Alkins Hawks Prairie
2015 Yasue Alkins Oakbrook
2014 Yasue Alkins Oakbrook
2013 Yasue Alkins Oakbrook
2012 Yasue Alkins Oakbrook
2011 Brooke Hempel Hawks Prairie
2010 Yasue Alkins Whispering Firs
2009 Jamie Long Allenmore
2008 Yasue Alkins Whispering Firs
2007 Yasue Alkins Whispering Firs
2006 Yasue Alkins Whispering Firs
2005 Yasue Alkins Ft Lewis
2004 Yasue Alkins Ft Lewis
2003 Mimi Elliot Ft Lewis
2002 Carol Dick Ft Lewis
2001 Mimi Elliot Ft Lewis
2000 Carol Dick Ft Lewis
1999 Patty Myers Allenmore
1998 Carol Dick Ft Lewis
1997 Michelle Campbell Auburn
1996 Janet Best Riverbend
1995 Deb Doles Riverbend
1994 Diane Gifford Riverbend
1993 Michelle Campbell Auburn
1992 Janet Best Riverbend
1991 Michelle Campbell Auburn
1990 Flo Rinehart Lake Spanaway
1989 Lorainne Johns Allenmore
1988 Lorainne Johns Allenmore
1987 Lorainne Johns Allenmore
1986 Renee Simon Brookdale
1985 Renee Simon Brookdale
1984 Renee Simon Brookdale
1983 Leanne Hine Capitol City
1982 Alean Cunningham Ft Lewis
1981 Alean Cunningham Ft Lewis
1980 Shirley Fopp Lake Spanaway
1979 Shirley Fopp Lake Spanaway
1978 Shirley Fopp Lake Spanaway
1977 Shirley Fopp Lake Spanaway
1976 Shirley Fopp Lake Spanaway
1975 Shirley Fopp Lake Spanaway
1974 Shirley Fopp Lake Spanaway
1973 Shirley Fopp Lake Spanaway
1972 Jan Christianson Capitol City
1971 Shirley Fopp Lake Spanaway
1970 Shirley Fopp Lake Spanaway
1969 Joan Washam Auburn
1968 Wylma Hodgins Linden
1967 Cindy Kobleski Fircrest
1966 Pat Harbottle Tacoma CC
1965 Pat Harbottle Tacoma CC
1964 Pat Harbottle Tacoma CC
1963 Linda Anderson Olympia CC
1962 Barbara Hulscher Fircrest
1961 Barbara Hulscher Fircrest
1960 Linda Anderson Olympia CC
1959 Barbara Hulscher Olympia CC
1958 Barbara Hulscher Olympia CC
1957 Barbara Hulscher Olympia CC
1956 Barbara Hulscher Olympia CC
1955 Barbara Hulscher Olympia CC
1954 Lou Young Tacoma CC
1953 Lou Young Tacoma CC
1952 Ruth Busch Fircrest
1951 Lou Young Tacoma CC
1950 Elizabeth Heard Tacoma CC
1949 Jeanne Walters Fircrest
1948 Mary Carter Brookdale
1947 Suella Fry Brookdale
1946 Mary Carter Brookdale
1945 Joan Allard Brookdale
1944 Joan Allard Brookdale
1943 Retta Dean Fircrest
1942 Joan Allard Brookdale
1941 Ruth Canale Fircrest
1940 Ruth Canale Fircrest
1939 Dena Currie Fircrest
1938 Joan Mahon Brookdale
1937 Joan Mahon Brookdale
1936 Mary Lea Griggs Tacoma CC
1935 Ruth Busch Allenmore
1934 Madonna Haubner Allenmore
1933 Ruth Busch Allenmore
1932 Ellen O'Brien Allenmore
1931 Ruth Busch Steilacoom Lake